Warto przeczytać, warto mieć…

„Miasto wolności. Historia Świdnika od komunizmu do wolnej Polski” – to tytuł książki wydanej nakładem świdnickiej biblioteki, w okrągłą 40. rocznicę Świdnickiego Lipca.

Wydawnictwo jest wyrazem hołdu i podziękowaniem dla świdniczan za ich walkę o wolność.

Autorem książki jest dr Leszek Pietrzak, ceniony historyk i publicysta, a wydawcą Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Anny Kamieńskiej w Świdniku.

– Dla naszej biblioteki, jej czytelników oraz wszystkich świdniczan jest to wyjątkowe wydawnictwo o historii miejsca i miasta, popularyzujące drogę jaką przebyliśmy od narodzin miasta Świdnika do wydarzeń sprzed 40 lat, które określamy mianem Świdnickiego Lipca. Szczycimy się tym, że stąd ruszyła lawina, Świdnik był przed Gdańskiem, a Lipiec przed Sierpniem. Książka jest wyrazem hołdu i podziękowania świdniczanom za ich walkę o wolność – mówi Piotr Jankowski, dyrektor świdnickiej książnicy.

Dzięki uprzejmości MPBP w Świdniku książkę „Miasto wolności. Historia Świdnika od komunizmu do wolnej Polski” możemy sprezentować naszym Czytelnikom. Otrzyma ją pierwszych 5 osób, które w najbliższy wtorek (18 sierpnia), o godzinie 12 zadzwonią do naszej redakcji pod nr 508 599 387. (w)