Waśniewskiego cała w kostce

Mieszkańcy ul. Waśniewskiego doczekali się drogowej inwestycji. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na przebudowę ulicy. Cała będzie w kostce brukowej, bez chodników, ale za to na całej długości będzie obowiązywał znak strefa zamieszkania.

Na ten moment mieszkańcy ul. Waśniewskiego czekali kilka dobrych lat. W końcu doczekali się. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na przebudowę całej ulicy. Jak mówi Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie, nawierzchnia zostanie wykonana z kostki brukowej. – Nie będzie chodników, bo gdybyśmy je chcieli wybudować, zabrakłoby miejsca na jezdnię. Po zakończonej inwestycji na ul. Waśniewskiego pojazdy w dalszym ciągu będą mogły jeździć tylko w jednym kierunku, od Reformackiej do al. Armii Krajowej. Na całym odcinku będzie obowiązywała strefa zamieszkania.
To oznacza, że piesi będą mogli swobodnie poruszać się po całej ulicy i mieć pierwszeństwo przed pojazdami. W każdym przypadku kierowca musi ustąpić pieszemu. Na Waśniewskiego, w związku z wprowadzeniem strefy zamieszkania, będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 20 km/h, a parkowanie – tylko w wyznaczonych do tego miejscach. Strefa ma służyć przede wszystkim mieszkańcom i poprawić ich bezpieczeństwo. Zakończenie przebudowy ulicy Waśniewskiego jest planowane na 31 sierpnia br. (s)