Ważna linia, ale przepełniona

Jest szansa, że ratusz spełni oczekiwania mieszkańców dzielnicy i zwiększy liczbę kursów linii numer 4. Konkretne deklaracje jednak nie padły.


Linia numer 4 łączy ulicę Poligonową z giełdą w podlubelskiej Elizówce. Kursuje ważnego arteriami, (np. al. Sikorskiego, Al. Racławickie, Krakowskie Przedmieście, ul. Narutowicza, al. Tysiąclecia czy al. Spółdzielczości Pracy). Kursuje dość rzadko – w dni powszednie przeważnie co 40 minut.

Stanisław Brzozowski, miejski radny Prawa i Sprawiedliwości, uważa, że taka częstotliwość kursów jest niewystarczająca, zwłaszcza w godzinach szczytu. „Ze względu na dużą ilość pasażerów wsiadających np. na przystanku „Poligonowa Osiedle” autobusy są przepełnione” – zauważył i poprosił prezydenta Krzysztofa Żuka o „wzbogacenie rozkładu jazdy o większą liczbę kursów linii numer 4 w godzinach szczytu”.

Prezydent odniósł się już do interpelacji radnego. Jest szansa, że prośba zostanie spełniona, ale konkretne deklaracje nie padły. – Poleciłem Zarządowi Transportu Miejskiego przeprowadzenie analizy możliwości zwiększenia liczby kursów – wyjaśnił Krzysztof Żuk.

Przyznał jednak, że „wprowadzenie jakiejkolwiek zmiany w układzie linii komunikacyjnych wymaga zbalansowania dostępnych środków finansowych oraz dostępnego taboru”. GR