Ważne zwycięstwo Startu

START REGENT PAWŁÓW – SPÓŁDZIELCA SIEDLISZCZE 1:0 (1:0)
1:0 – Kędzierski (37).

START: Klin – Kamil Kister (89 Żuk), Maliński, Sołtys, Żukowski, Jakóbczyk, Rasiński (72 Dudek), Siepsiak, Krystian Kister (60 M. Miazga), Kędzierski, K. Kiedrzynek. Trener – Kamil Góra.

SPÓŁDZIELCA: Pawlak – Mroczek, K. Jędruszak, Karwat (46 R. Pasternak), Roczon, D. Osoba (88 P. Jędruszak) Moniakowski, Dumin, Daniel Orłowski, Lechowski, Nazarewicz. Trener – Damian Osoba.

Start Pawłów odniósł bardzo ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie. Po starciu ze Spółdzielcą zrównał się punktami z Hetmanem Żółkiewka, z którym ma jednak gorszy bilans bezpośrednich spotkań. – Dzisiejszy mecz był trochę szalony, równie dobrze mogliśmy wygrać i 4:0, ale goście też mieli okazje więc mogłoby być i 1:2 – podkreśla Grzegorz Mazurek, prezes Startu. Na dobrą sprawę ciekawie zaczęło się robić po 20 minutach gry. W 27 min. Rasiński obił poprzeczkę bramki Spółdzielcy, w 30 min. Kiedrzynek nie wykorzystał okazji „sam na sam” (świetnie interweniował Pawlak). Jedyny gol padł w 37 min. Po rzucie rożnym Kędzierski trafił do siatki strzałem głową. Po zmianie stron goście przejęli inicjatywę, ale byli nieskuteczni. – Przebudziliśmy się w 70 minucie i do końca to my mieliśmy inicjatywę, ale wynik nie uległ już zmianie – mówi Mazurek i wylicza sytuacje strzeleckiej swojej drużyny: w 75 min. Kędzierski nie trafia w sytuacji „sam na sam”, w 77 min. jego wyczyn kopiuje Kędzierski, a w 80 min. Kiedrzynek trafia w słupek. – Nie powinniśmy dziś przegrać – ocenia Robert Braniewski ze Spółdzielcy. – Mieliśmy kilka okazji na strzelenie gola, np. Damian Osoba trafił w poprzeczkę, a Moniakowski minimalnie chybił z 6 metrów – dodaje. Nie zabrakło kontrowersji. Zawodnicy gości byli dwa razy faulowani w sytuacjach „sam na sam”, ale sędzia ukazał gospodarzy jedynie żółtymi kartkami. (kg)