„Wczorajszy” kierowca chciał wieźć szkolną wycieczkę

Blisko promil alkoholu wydmuchał kierowca autobusu, który miał zawieźć dzieci na wycieczkę do Zamościa. Wpadł dzięki kontroli zleconej przez szkołę przed odjazdem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

O tym jak ważne są kontrole autobusów wycieczkowych przekonali się uczniowie ZSO nr 1 w Świdniku, którzy w ubiegły piątek, 1 października, mieli pojechać na wycieczkę do Zamościa. Przed odjazdem bus i jego kierowca zostali sprawdzeni przez policjantów. Niestety badanie alkomatem wykazało u kierowcy blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali 51-letniemu mieszkańcowi gminy Piaski prawo jazdy. Teraz mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

– Przypominamy, że kontrolę autokaru może zgłosić każdy i najlepiej zrobić to na kilka dni przed planowaną podróżą. W tym celu należy zadzwonić do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Świdniku pod numer telefonu: 47 81 21 210. We wskazane miejsce zostanie wysłany patrol policji, który sprawdzi kierowcę oraz pojazd pod kątem technicznym – przypominają świdniccy policjanci. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here