„Wczorajszy” ratował „cykniętego”

Policjanci ze Świdnika zatrzymali nietrzeźwego kierowcę volvo. Za jazdę po alkoholu odpowie również jego znajomy, który przyjechał na miejsce, by zająć się autem kolegi.

Zgłoszenie w tej sprawie świdniccy policjanci otrzymali w niedzielę (13 lutego). Z informacji przekazanych przez świadka wynikało, że ulicami Świdnika porusza się volvo, którego tor jazdy może wskazywać na to, iż kierowca jest pod wpływem alkoholu. Niedługo  później policjanci zatrzymali opisywany pojazd na terenie myjni samochodowej. Za kierownicą siedział 32-letni mieszkaniec Świdnika, a badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie.

– Podczas wykonywania czynności przez policjantów, na miejsce przyjechał znajomy 32-latka w celu zabezpieczenia volvo kolegi. Kiedy wysiadł zza kółka swojego mercedesa policjanci na wszelki wypadek postanowili sprawdzić także i jego stan trzeźwości. Okazało się, że 31-latek znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci będą sprawdzać, czy 32-letni kierowca volvo w chwili prowadzenia pojazdu był trzeźwy. Z kolei jego 31-letni znajomy odpowie za jazdę samochodem w stanie po użyciu alkoholu, za co grozi grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat, a także 10 punktów karnych – informuje st. asp. Elwira Domaradzka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

(opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here