Wędkarze pożegnali Tomka Persza

W poniedziałek, 12 grudnia, na cmentarzu komunalnym w Chełmie odbyły się uroczystości pogrzebowe Tomasza Persza, znanego chełmskiego wędkarza.

tomasz-persz-copyTomek należał do Polskiego Związku Wędkarskiego od 48 lat. Był zawsze życzliwy, koleżeński i optymistycznie nastawiony do życia. To za te cechy był szczególnie ceniony i lubiany wśród wędkarskiej braci. Uprawiał wszystkie wędkarskie dyscypliny, a jego pasją było wędkarstwo spinningowe i podlodowe. Reprezentował Okręg Chełmski podczas spinningowych mistrzostw Polski. Najlepszy wynik Tomka to IX lokata w klasyfikacji indywidualnej uzyskana w 2003 roku. W tym samym roku na podlodowych mistrzostwach Polski wraz z Januszem Smalcem i Dariuszem Ciechańskim zdobył brązowy medal w klasyfikacji drużynowej. Był to jeden z największych drużynowych sukcesów chełmskiego wędkarstwa. Wraz z kolegami założył znane w Chełmie (szkoda, że już nieistniejące) koło wędkarskie „Łukasz”. Przez dłuższy czas pełnił funkcję prezesa tego koła. Za zasługi dla wędkarstwa polskiego Zarząd Główny wyróżnił Tomka w 2005 roku srebrną odznaką PZW.
W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyła spora grupa wędkarzy z chełmskich kół, pracownicy biura oraz członkowie władz Zarządu Chełmskiego Okręgu PZW. Cześć jego pamięci!
W imieniu wędkarzy Okręgu Chełmskiego
składamy Rodzinie zmarłego
z głębi serca płynące najszczersze wyrazy współczucia
Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego
w Chełmie

Zebranie w Brzanie
Zarząd Koła PZW „Brzana” w Chełmie informuje swoich Członków, że 22 stycznia 2017 r. o godz. 10.00 (w przypadku braku quorum – o godz. 10:15) w świetlicy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie odbędzie się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Koła. Zarząd serdecznie zaprasza wszystkich wędkarzy z „Brzany”.