Wędkowanie na Maczułach

Trzydziestu zawodników wystartowało w zawodach wędkarskich nad Zalewem Maczuły w gminie Leśniowice. Wszystkie dzieci uczestniczące w imprezie otrzymały nagrody, a zdobywcy pierwszych pięciu miejsc oraz największej ryby również puchary.

Wędkowanie odbywało się pod okiem opiekunów, którzy przez cały czas udzielali cennych rad swoim pociechom. Zwycięzcami zawodów zostali: 1. Hubert Harcej, 2. Maciej Kwiatkowski, 3. Marcel Popielnicki, 4. Eliza Zalewa, 5. Lena Kłodnicka. Największą rybę, 2-kilogramowego karpia, złowił Hubert Harcej.

Imprezę połączono z obchodami Dnia Dziecka. Po wyłonieniu zwycięzców było pieczenie kiełbasek na ognisku i główna atrakcja – przejażdżka motorówką po zalewie. Organizatorzy dziękują OSP Leśniowice i Stowarzyszeniu Ratownictwa Wodnego Rzeczypospolitej z Chełma za zorganizowanie rejsów dla dzieci, a także Starostwu Powiatowemu w Chełmie za ufundowanie części nagród.

Organizatorzy zawodów: Koło Wędkarskie przy Klubie Sportowym „Astra” oraz Wójt Gminy Leśniowice. (t, fot. UG Leśniowice)

Wodnik zaprasza na sprzątanie

Zarząd koła PZW Wodnik Chełm informuje, że w sobotę (27 czerwca) organizuje sprzątanie brzegów zbiornika Stańków. Zbiórka wszystkich chętnych na parkingu głównym od strony wsi Horodyszcze o godzinie 10.

Nie tylko naturalne

Z roku na rok w ofercie producentów sprzętu i akcesoriów wędkarskich przybywa sztucznych przynęt. Nie tylko wiernie imitują naturalny pokarm, ale też kuszą ryby intensywnymi zapachami, a co najważniejsze – są bardzo skuteczne.

Silikonowe przynęty już dawno podbiły serca spinningistów. Dziś coraz częściej – i to z powodzeniem – stosują je spławikowcy i grunciarze. Gumowe pijawki, rosówki, żuki i innego typu robactwo ma w swojej ofercie np. Libra Lures. Przynęty tej polskiej firmy można kupić chociażby w Pracowni Wędkarskiej Mandula Chełm. Są one dedykowane przede wszystkim spinningistom, którzy łowią pstrągi i okonie, ale świetnie sprawdzą się również w metodach stacjonarnych.

To wierne imitacje naturalnego pokarmu ryb, które są o wiele mocniejsze na haku od zwykłego robaka, a dzięki miękkiej gumie ładnie falują w wodzie, dodatkowo kusząc ryby. Mają jeszcze jeden atut – są nasączone bardzo mocnym atraktorem, który wabi je w okolice naszego zestawu. Na taką właśnie gumę o nazwie Dying Worm w rozmiarze 80 mm, który przypomina pijawkę lub rosówkę, siadł piękny, 55-centymetrowy kleń. Ryba została złowiona w Bugu na lekką gruntówkę w ubiegłym tygodniu. (b)

Poprawili pomosty w Stańkowie

Pracownicy biura Zarządu Okręgu PZW w Chełmie przez dwa dni wymieniali zużyte deski w blatach pomostów na zbiorniku w Stańkowie. Takie remonty prowadzone są praktycznie co roku.

Wiata rekreacyjna w Bytyniu

W bieżącym roku prowadzono tam dalsze prace wykończeniowe. Ogrodzono teren panelami ogrodzeniowymi oraz zamontowano bramę. Podniesiono także komin grilla i utwardzono teren przy magazynku elementami betonowymi (geokrata). Zarząd Okręgu zdecydował, że wiata będzie ogólnie dostępna, lecz w przypadku zamiaru skorzystania z niej należy najpierw skontaktować się z prezesem Koła w Woli Uhruskiej lub biurem Zarządu Okręgu w celu pobrania kluczy do bramy wjazdowej.

Zawody dla dzieci z Koła przy Zakładzie Karnym

Zarząd Koła zorganizował na zbiorniku Stańków zawody spławikowe z okazji Dnia Dziecka. Rywalizowało 14 zawodników. Wyniki: 1. Kacper Maksymiuk – 2470 pkt., 2. Iga Maksymiuk – 1300 pkt., 3. Mateusz Krzeszowiec – 1060 pkt. Podczas podsumowania, które odbyło się przy ognisku, zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, zaś pozostali zawodnicy – upominki. Uczestnicy zawodów przed wędkowaniem uporządkowali teren stanowisk.

Czerwcowe zarybienia

1 czerwca Zarząd Okręgu przeprowadził zarybienie narybkiem letnim sandacza. Ryby zakupiono w Gospodarstwie Rybackim we Włoszczowej. Wpuszczono je do zbiornika Wytyczno (60 000 szt.) i jez. Sumin w obwodzie rybackim nr 1 (15 000 szt.).
10 czerwca zarybiono Jezioro Białe narybkiem letnim siei (15 000 szt.).

Wielobój Wędkarski im. H. Kozaczuka I Wł. Lisieckiego

W dniach 4-5 lipca odbędzie się tegoroczna edycja Wieloboju Wędkarskiego im. H. Kozaczuka i Wł. Lisieckiego. W zawodach biorą udział 3-osobowe drużyny – po jednym zawodniku w dyscyplinach: spławik, feeder i spinning. Zawody odbędą się na Bugu w Woli Uhruskiej (spławik, feeder) oraz w Zbereżu (spinning) w dwóch 5-godzinnych turach (sobota i niedziela). Zgłoszenia przyjmowane będą do 29 czerwca (biuro Okręgu – tel. 82 56 30 822). Startowe wynosi 50 zł od zawodnika (wpłaty na konto bankowe okręgu PZW w Chełmie).

Prace gospodarcze na wodach

W ostatnich dniach pracownicy Zarządu Okręgu wyremontowali mnich spustowy na zbiorniku Tuligłowy Kąpielisko, którym woda „uciekała” ze zbiornika. Wykosili także roślinność wodną na dużym zbiorniku.

Koszono również roślinność na jez. Krychowskim w gminie Hańsk, dzięki czemu odkryto dojście do pomostu oraz wycięto korytarz wśród trzcin, który ułatwi wypływanie środków pływających. (kd)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here