Wędrowycz po raz jedenasty

Setki gości odwiedziły w miniony weekend Wojsławice, aby bawić się na Dniach Jakuba Wędrowycza. W tym roku impreza odbyła się już po raz 11.

Dni Jakuba Wędrowycza, organizowane w Wojsławicach przez Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza” zdążyły już na dobre wpisać się w kalendarz wakacyjnych imprez kulturalnych powiatu chełmskiego. Trzydniowy konwent poświęcony jest Jakubowi Wędrowyczowi postaci literackiej, stworzonej przez Andrzeja Pilipiuka, autora opowiadań, cieszących się wielką popularnością w Polsce. Wędrowycz to osobnik aspołeczny, do tego bimbrownik i podejrzany egzorcysta, ale mimo to wzbudza sympatię.
W tym roku na gości konwentu czekało kilkadziesiąt wydarzeń. Były prelekcje popularnonaukowe, konkursy przygotowane m.in. przez Marka Farfosa, turnieje, gry terenowe, warsztaty rękodzieła, prezentacje, pokazy filmów, wspólne grillowanie, koncert przy stawie i fireshow. W tym roku na konwencie oprócz A. Pilipiuka pojawili się również pisarz Stefan Darda, rysownik i twórca grafiki do książek o Jakubie Wędrowyczu – Andrzej Łaski, rysownik Zbigniew Larwa oraz aktor Jarosław Florczak, który wcielał się w Wędrowycza. (kw)