Wędrujący księgozbiór

Chwilowo filia biblioteki będzie mieściła się przy ulicy Kosynierów 8

Ulica Kosynierów 8 – to będzie nowy adres Filii nr 4 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Świdniku, ale książnica nie zostanie tu na stałe. Docelowo będzie się mieścić w budynku Gimnazjum nr 1.


Jeszcze przed wakacjami filia mieściła się w budynku Szkoły Podstawowej nr 7. Konieczność przeprowadzki wynikła z tego, że wraz z wejściem w życie reformy oświatowej „siódemce” od września przybyło uczniów. Według wstępnych planów biblioteka miała przenieść się nieopodal, bo do budynku przy ul. gen. Hallera 9. Okazało się to jednak niemożliwe. Zlecona przez ratusz ekspertyza stanu technicznego nieruchomości wykazała, że jej część jest w kiepskim stanie i póki co biblioteki nie da się tu zlokalizować. Ostatnio Urząd Miasta poinformował, że filia zostanie przeniesiona do wynajętych pomieszczeń przy ul. Kosynierów 8. Będzie to jednak rozwiązanie tymczasowe, bo docelowo filia zostanie umieszczona w budynku Gimnazjum nr 1, czyli przy ul Kopernika. Jednak zanim się to stanie szkołę będą musiały opuścić klasy gimnazjalne.
Filia będzie działać w dotychczasowym kształcie, co oznacza, że znajdzie się tu oddział i dla dzieci, i dorosłych. (opr. w)