Weekend na strzelnicy

Po ciepłym przyjęciu „Majówki na strzelnicy” Strzelnice360.pl zapraszają wszystkich sympatyków strzelectwa i broni palnej na kolejne strzelanie. W każdy majowy weekend na strzelnicy taktycznej w Kumowej Dolinie (przed strzelnicą myśliwską), będzie można postrzelać z kałasznikowa, karabinków M4, szotgunów i z nowoczesnych pistoletów Glock, Walther, Sig Sauer czy H&K. Miłośnicy staroci mogą liczyć na legendarnę TT-kę, Makarowa, Mosina, Uzi czy polskiego Tantala. Wystarczy zadzwonić i umówić się na strzelanie.

– Strzelnica zewnętrzna daje dodatkowe możliwości strzeleckie, a w połączeniu z piękną pogodą, a na strzelanie każda pogoda jest dobra, w ciekawy, konstruktywny i aktywny sposób pozwala spędzić wolny czas – mówią instruktorzy.

– Do Kumowej Doliny, która sama w sobie jest bardzo atrakcyjnym miejscem, łatwo jest dotrzeć nie tylko z Chełma i okolic, ale również z Krasnegostawu czy Włodawy, gdzie nie ma tego typu bezpiecznych strzelnic i możliwości rozwijania zainteresowań strzeleckich. Oczywiście strzelanie poprzedzi krótkie szkolenie z zasad bezpieczeństwa i użycia broni.

Organizatorzy, oprócz osób indywidualnych i grup, zapraszają również rodziny z dziećmi. – Wspólne strzelanie jest świetną rozrywką dla całych rodzin. Każdy znajdzie coś dla siebie – mówią instruktorzy. W obecności opiekunów ze strzelania będą mogły skorzystać również dzieci w wieku od 10 lat. Dla nich w razie potrzeby organizatorzy przygotowali broń małokalibrową, strzelającą amunicja .022 (tzw. kbks-ową)

Dodatkową atrakcją ma być strzelanie do metalowych celów reaktywnych, tzw. gongów, sygnalizujących natychmiast trafienie oraz strzelanie do kilku celów umieszczonych na różnych odległościach. Chętni nie muszą mieć oczywiście żadnych zezwoleń, a niezbędny sprzęt ochronny zapewni organizator.

Strzelania będą prowadzone w Kumowej Dolinie koło Chełma na specjalistycznych osiach strzeleckich zlokalizowanych przed strzelnicą myśliwską PZŁ, za polem paintballowym. Informacje i zapisy telefoniczne na konkretne godziny – tel. nr 600 753 722 od poniedziałku, 6 maja.