Węziej na al. Sikorskiego

Drogowcy rozpoczęli prace na al. Sikorskiego. Kierowców czeka zwężenie przy LPEC.
Od ostatniego weekendu wyłączona z ruchu jest wschodnia jezdnia al. Sikorskiego do wysokości ul. Jagiellońskiej.
– Tymczasowa organizacja ruchu została wprowadzona w nocy z piątku  9 na 10 września  i będzie obowiązywała do grudnia włącznie. W tym czasie wykonawca przebudowy skrzyżowania al. Solidarności i al. Sikorskiego rozbierze istniejącą drogę, zbuduje kanalizację deszczową i sanitarną, przebuduje sieci podziemne. Podłoże zostanie wzmocnione palami, zostanie też zbudowane oświetlenie – wylicza zakres prac Karol Kieliszek, z biura prasowego ratusza.
Jak pojedziemy al. Sikorskiego? – Na wysokości wyjazdu z zatoki przystankowej przy skrzyżowaniu z ul. Popiełuszki jezdnia wschodnia zostanie zawężona z dwóch do jednego pasa ruchu. Na wysokości ul. Jagiellońskiej ruch zostanie przeniesiony na jezdnią zachodnią, czyli po stronie ogródków działkowych. Na odcinku od ul. Jagiellońskiej do al. Solidarności ruch w obu kierunkach będzie odbywał się na jezdni zachodniej, na której do dyspozycji kierowców będzie po jednym pasie ruchu w każdym kierunku – wyjaśnia zmiany Karol Kieliszek.
Ruch na samym skrzyżowaniu w dalszym ciągu będzie sterowany sygnalizacją świetlną.
Wkrótce rozpocznie się przywracanie do normy skarpy górek czechowskich. W narożniku ul. gen. Ducha i al. Solidarności widać już budowę fundamentów pod ekrany akustyczne. Trwa budowa murów oporowych i nasypów obu estakad. Niebawem obok nich pojawią się pierwsze elementy konstrukcyjne północnej jezdni al. Solidarności. Remont wschodniej jezdni Sikorskiego jest rozszerzeniem planów inwestora.
Przebudowa całego skrzyżowania potrwa do końca października 2017 roku. Jej koszty to blisko 66 milionów złotych.
BCH