Wiatrakowanie w Żalinie

W niedzielę (8 lipca) w Żalinie odbył się II Piknik Rodzinny „Wiatrakowanie”. Impreza zgromadziła mnóstwo spragnionych dobrej zabawy i jeszcze lepszego jedzenia ludzi. Mistrzem grilla był sołtys, który też udostępnił swojego gumofilca do konkursu rzutu w dal.

Organizatorami imprezy było Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich oraz Ochotnicza Straż Pożarna, a konferansjerką zajęli się Anna Nadolska i Piotr Maksymiuk. Uczestnicy Wiatrakowania uczestniczyli w szeregu konkurencji sportowych na wesoło. Było m.in.: bicie rekordu rzutu gumo filcem sołtysa, konkurencja traktorowa, toczenie beli siana, nawlekanie tytoniu, przeciąganie tira, rzut ziemniakiem do wiadra z wodą, bieg w alkogoglach, bieg w workach, czy łowienie szyszek w basenie strażackim.

Uczestnicy pikniku mogli spróbować potraw wykonanych przez panie z KGiGW. Sołtys Żalina Wiesław Szakuła serwował kiełbaski, szaszłyki i karkówkę z grilla. Imprezami towarzyszącymi były: wystawa traktorów i maszyn rolniczych przygotowana przez miejscowych gospodarzy oraz rajd rowerowy „Ekorajd” dla dzieci i młodzieży zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie w ramach projektu „Poznajemy przyrodę”. Zwycięzcą konkursu na najciekawsze hasło reklamujące Wiatrakowanie już drugi rok z rzędu został Antoni Borodej. b