Wicemistrzynie Polski z Włodawy

Anna Schweisser i Dagmara Lewczuk z MKS Mechanik Włodawa, zostały wicemistrzyniami Polski w kickboxingu kadetek starszych.

Od 4 do 6 września w Krynicy Zdrój odbywały się mistrzostwa Polski w kickboxingu kadetów i kadetek starszych. W turnieju zorganizowanym przez Polski Związek Kickboxingu, UKS Evan Nowy Sącz i urząd marszałkowski województwa małopolskiego, wystąpiło 184 zawodników i zawodniczek z 43 klubów.

Pierwszego dnia młodzi kickboxerzy rywalizowali w light contact, a w niedzielę w pointfightingu, w których debiutowała młoda utalentowana zawodniczka z Włodawy, Anna Schweisser, z MKS Mechanik Skorpion Włodawa. Ania była mistrzynią Polski kadetek młodszych, ale w kategorii starszej również świetnie sobie poradziła. Mimo kiepskiego losowania (musiała walczyć w tzw. przed walce) Schweisser dotarła do finału gdzie przyszło jej się zmierzyć z utytułowaną Żanetą Stenką o niesamowitych warunkach fizycznych. Ania przegrała po zaciętej walce, ale tytuł wicemistrzyni Polski kadetek starszych i tak jest sporym sukcesem.

W turnieju wystartowali też debiutanci. Dagmara Lewczuk w kat. do 46 kg w tzw. walkach ciągłych w pierwszej walce trafiła na mistrzynię Polski i odpadła z rywalizacji, ale co ważniejsze, w walkach przerywanych wywalczyła tytuł wicemistrzyni. Ciężko miał jedyny kadet z Włodawy Marcel Kościuczyk w kat. do 42 kg. Marcel od razu trafił na mistrza Polski i odpadł z rywalizacji, a w walkach przerywanych doznał kontuzji palca przy wyniku 12:9. (k)