Wicepremier o impulsie

– Chełm zastygł, a prezydentura Jakuba Banaszka będzie impulsem, który pchnie miasto do przodu – tak Jarosław Gowin zachęcał na niedzielnej konferencji do oddawania głosów na Jakuba Banaszka, kandydata PiS na prezydenta Chełma. Banaszek zobowiązał się w obecności wicepremiera Jarosława Gowina do realizacji obietnic wyborczych, w tym do podniesienia Chełma do rangi miasta akademickiego.

Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego, jest częstym gościem w Chełmie. Tematem przewodnim spotkania był rozwój chełmskich uczelni, a także jeden z kluczowych punktów programu Jakuba Banaszka, czyli podniesienie Chełma do rangi miasteczka akademickiego. Podczas spotkania wicepremier Gowin stwierdził, że w ostatnich latach Chełm „zastygł”. Według niego impulsem, który pchnie miasto do przodu będzie prezydentura Banaszka. Wicepremier raz jeszcze udzielił poparcia kandydatowi PiS na prezydenta Chełma. Banaszek przypomniał o blisko 18 mln zł ministerialnej dotacji, które otrzymała ostatnio chełmska PWSZ.

Kandydat na prezydenta Chełma zwrócił uwagę, że kluczem do rozwoju miasta jest rozwój gospodarczy. Mówił o potrzebie zapewnienia inwestorom odpowiednich terenów oraz infrastruktury. Banaszek zobowiązał się do realizacji sztandarowych punktów swojego programu wyborczego, w tym m.in. do podniesienia Chełma do rangi miasta akademickiego, a także utworzenia miasteczka medycznego. Zapewnił, że realizacja jego postulatów zagwarantuje znaczące wpływy do budżetu miasta. (red)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here