Wicestarosta się szykuje?

W Świdniku coraz głośniej mówi się, że Waldemar Białowąs, lider lokalnej PO i obecny wicestarosta powiatu świdnickiego, po raz kolejny wystartuje w wyborach na burmistrza Świdnika. Sam zainteresowany zapewnia, że decyzji jeszcze nie podjął, ale, jak ustaliliśmy przed tygodniem, zaprosił na spotkanie przedstawicieli świdnickiego biznesu i społeczników, by porozmawiać o programie wyborczym.


W jesiennych wyborach o reelekcję na pewno będzie ubiegać się rządzący Świdnikiem od dwudziestu lat, burmistrz Waldemar Jakson. Kto będzie jego kontrkandydatem? Oficjalnie nie wiadomo. Wśród potencjalnych konkurentów wymienia się głównie Jakuba Osinę, lidera opozycyjnego Stowarzyszenia Świdnik Wspólna Sprawa. Na „giełdzie nazwisk” coraz częściej mówi się także o Waldemarze Białowąsie, szefie lokalnych struktur PO i wicestaroście powiatu świdnickiego. Białowąs już trzykrotnie ubiegał się o fotel burmistrza, jak dotąd bez sukcesu.

Choć sam zainteresowany tego nie potwierdza, w mieście mówi się, że w nadchodzących wyborach wystartuje po raz kolejny. Jak ustaliliśmy, w ostatnich dniach zaprosił na spotkanie lokalnych społeczników i przedsiębiorców, na którym rozmawiano o pomysłach do wykorzystania w opracowaniu programu wyborczego.

– Nie podjąłem jeszcze decyzji w sprawie startu. Mam mnóstwo pracy i na niej się teraz skupiam. Kończymy budowę hali sportowej przy I LO i rozbudowę warsztatów przy PCEZ, a zaraz zaczną się matury i ruszy rekrutacja do szkół. Nawet nie mam czasu pomyśleć o wyborach – odcina się od podejrzeń o przygotowania do wyborów wicestarosta Białowąs. – A to, że spotkałem się z mieszkańcami, to normalne. Jestem ze świdniczanami w stałym kontakcie i staram się wsłuchiwać w ich potrzeby. (w)