Wicewojewoda w Kraśniczynie

W ubiegłym tygodniu gminę Kraśniczyn odwiedził wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.

Wizyta rozpoczęła się od spotkania w urzędzie gminy Kraśniczyn, gdzie wójt Monika Grzesiuk przedstawiła najważniejsze informacje na temat gminy, a także zamierzenia i planowane inwestycje na najbliższe lata. W tzw. części terenowej uczestnicy spotkania wizytowali drogę gminną w miejscowości Brzeziny, zbiornik retencyjny w Czajkach, a także inwestycje zrealizowane w ciągu ostatnich dwóch lat, ul. Polną i ul. Parkową w Kraśniczynie, które przyczyniły się do podniesienia jakości życia lokalnej społeczności.

Na zakończenie wizyty wójt zaprosiła wcewojewodę do Żułowa, gdzie mieści się Dom Pomocy Społecznej „Dom Nadziei”, prowadzony przez siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża z Lasek. Wizyta w tym miejscu związana była ze zbliżającą się beatyfikacją ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego, który w Żułowie znalazł schronienie w czasie wojny. Żegnając się wójt w imieniu własnym oraz gminy Kraśniczyn złożyła serdeczne podziękowania wicewojewodzie za przyjęcie zaproszenia do odwiedzenia naszego regionu.

– Okazana życzliwość pozwala patrzeć bardzo optymistycznie na perspektywy dalszej współpracy pomiędzy naszymi urzędami i stanowi dla Władz gminy motywację do dalszej pracy na rzecz naszej małej ojczyzny – powiedziała Grzesiuk. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here