„Widziane” okiem Janusza Kirenki

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Anny Kamieńskiej w Świdniku zaprasza w najbliższy wtorek na wernisaż wystawy malarstwa prof. Janusza Kirenki. Ekspozycja będzie czynna do 22 listopada w Galerii Biblioteki.


Prof. dr hab. Janusz Kirenko jest ekspertem i autorytetem w dziedzinie pedagogiki specjalnej, profesorem UMCS, autorem 24 monografii autorskich i współautorskich,  ok. 250 rozpraw i artykułów naukowych, raportów z badań oraz innych publikacji. Dodatkowo zajmuje się malarstwem i poezją.

Jest malarskim samoukiem, a spod jego pędzla wychodzą ikony, kopie znanych dzieł, barwne pejzaże na płótnie czy monochromatyczne akwarele. Do tego jest poetą – mistrzem haiku, czyli japońskiej formy poetyckiej, składającej się z 17 sylab podzielonych na trzy części znaczeniowe po 5, 7 i 5 sylab.

Wypadek sprzed wielu lat sprawił, że Janusz Kirenko porusza się na wózku i ma mało sprawne ręce, ale nic nie jest w mu stanie przeszkodzić w doskonaleniu swojego artystycznego warsztatu. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

Wernisaż jego wystawy „Widziane” odbędzie się 5 listopada o godz. 17.00 w galerii biblioteki przy ul. Niepodległości 13.  Gościem specjalnym będzie Dariusz Tokarzewski, radny powiatu świdnickiego i członek popularnej grupy „VOX”, który od lat przyjaźni się z prof. Kirenką i swoimi anegdotami umili wernisaż. JN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here