Widziane z bliska

Jego prace posiadają kolekcjonerzy z USA, Japonii, Wielkiej Brytanii, Włoch czy Niemiec, a w najbliższy czwartek, 30 czerwca, będzie można podziwiać je w Świdniku. Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż i wystawę prac plastycznych pt. „Zbliżenie: Bogusław Lewicki”.


Bogusław Lewicki (ur. 1958 r.) to artysta, malarz, rzeźbiarz -– mistrz rękodzieła artystycznego. Zdobywca wielu nagród. W swoim dorobku ma kilka wystaw indywidualnych m.in. w Ukrainie i Norwegii oraz zbiorowych w przeglądach malarstwa RSTK i innych.
Najchętniej tworzy portrety olejne. Jego obrazy charakteryzują się realizmem i dbałością o detal. Nie brak im jednak dynamizmu, kontrastu, wysycenia barwą i światłem. Artysta także rzeźbi w marmurze i drewnie, tworzy płaskorzeźby.

Jest autorem serii portretów osób zasłużonych dla miasta i honorowych obywateli Świdnika oraz miłośnikiem koni, oręża i tradycji wojskowych, a także założycielem i prezesem Szwadronu Kawalerii im. 24 Pułku Ułanów. Wernisaż prac B. Lewickiego odbędzie się w najbliższy czwartek, 30 czerwca, o godz. 17 w Galerii MPBP. Wystawa będzie czynna do 22 lipca, w godzinach pracy biblioteki. (opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here