Więcej za przedszkole w Izbicy

O 2 zł wzrośnie stawka dziennego wyżywienia dzieci w Przedszkolu Samorządowym w Izbicy. – Wszystko przez podwyżki cen owoców i warzyw – tłumaczy Małgorzata Płatek, p.o. dyrektora placówki.

2 września w Przedszkolu w Izbicy odbyło się spotkanie dyrekcji z rodzicami dzieci uczęszczających do placówki. – Rozmawialiśmy o podziale na grupy, o funkcjonowaniu przedszkola, o tym, kto w jakiej grupie będzie wychowawcą. Poruszyłam też temat wzrostu opłaty za wyżywienie. Niestety, dzienna stawka, która do końca czerwca wynosiła 6 zł wrośnie do złotych ośmiu – przyznaje Małgorzata Płatek, pełniąca obowiązki dyrektora Przedszkola w Izbicy.

Płatek twierdzi, że rodzice podwyżkę przyjęli ze spokojem. Już po spotkaniu jedna z mam skontaktowała się jednak z naszą redakcją. – Niby chodzi jedynie o 2 zł, ale o 2 zł na dzień. Przy 20 dniach opieki nad dzieckiem to 40 zł miesięcznie. A to już jest dla mnie sporo, tym bardziej, że wszystko dookoła drożeje – komentuje nasza Czytelniczka. Płatek podkreśla, że przedszkole samo nie gotuje jedzenia. – Dostarcza je firma zewnętrzna. Śniadanie nie przychodzi gotowe, przychodzą składniki i panie z przedszkola z nich robią posiłki. Obiady są gotowe, w termosach.

Podwyżkę narzucił nam sam dostawca pożywienia. Wszystko przez rosnące ceny w sklepach, zwłaszcza za warzywa i owoce – mówi dyrektor. Płatek zauważa też, że stawka 8 zł dziennie za trzy posiłki (śniadanie, dwudaniowy obiad i podwieczorek) wcale nie jest jakaś wygórowana. – W filiach naszego przedszkola mamy tylko obiady i one same kosztują 4 zł 50 groszy. Sprawdziłam kilka innych placówek i czasami stawka za wyżywienie wynosi nawet 10 zł – podsumowuje Płatek. (kg)