Wiejski drift na boisku

Trwa szukanie sprawcy aktu wandalizmu, do którego doszło w Izbicy. W nocy z 6 na 7 września ktoś zniszczył murawę boiska przy Starej Klinkierni. – Był to akt szczególnej bezmyślności i głupoty. Przecież na co dzień trenuje tam i rozgrywa mecze większość grup młodzieżowych, a nierzadko również pierwsza drużyna. Teraz trudno będzie nam z niego korzystać… – czytamy w oświadczeniu wydanym przez Ruch Izbica.

– Przywrócenie obiektu do stanu pierwotnego będzie kosztować nas wiele pracy i czasu, a także będzie sporym wydatkiem, a przecież te pieniądze moglibyśmy przeznaczyć na ważniejsze cele – informują władze GKS Ruch Izbica. – Smutne jest również to, iż był to w ostatnich latach kolejny raz, gdy ktoś urządza sobie wiejskie drifty na murawie. Przez to cierpi klub i zawodnicy, szczególnie ci najmłodsi.

Zdarzenie nie pozostało oczywiście bez reakcji klubu i sprawa została już zgłoszona policji.

– Bardzo prosimy wszystkich, którzy mogą przyczynić się do ustalenia tożsamości wandali, o pilny kontakt z klubem lub posterunkiem policji w Izbicy. Za pomoc w ujęciu sprawcy klub oczywiście ufunduje stosowny upominek oraz gwarantuje anonimowość. Bądźmy razem i wykażmy społeczną solidarność wobec tak bulwersującego i haniebnego zdarzenia! – czytamy w oświadczeniu Ruchu Izbica. (k)