Wiele hałasu o… tablice

Gdy poseł Lucjan Cichosz powiesił tablicę informującą o swoim biurze poselskim nad podobną tablicą należącą do posłanki Teresy Hałas, ktoś jego reklamę usunął. – Lokalizacja tablicy baaaaaaaardzo nie spodobała się mojej parlamentarnej koleżance – napisał Cichosz na facebooku. Hałas nie komentuje zamieszania. Za dwa miesiące wybory do sejmu…

Teresa Hałas i Lucjan Cichosz to posłowie Prawa i Sprawiedliwości z powiatu krasnostawskiego. Hałas w sejmie jest od początku kadencji, Cichosz natomiast w ławach na Wiejskiej zasiadł w połowie czerwca br., zastępując w nich Beatę Mazurek, która dostała się do Parlamentu Europejskiego.

Tajemnicą poliszynela jest jednak to, że zarówno Hałas, jak i Cichosz za sobą – delikatnie mówiąc – nie przepadają. Potwierdzeniem tego jest incydent, jaki miał miejsce kilka dni temu, na dwa miesiące przed wyborami do sejmu. Po tym, gdy Cichosz powiesił na ścianie budynku tablicę informującą o jego biurze poselskim, znajdującym się przy ul. Poniatowskiego 6 w Krasnymstawie, ktoś nagle usunął ją z elewacji.

Zawieszona przez posła Cichosza informacja z adresem jego biura, znajdowała się nad podobną tabliczką posłanki Teresy Hałas. Siedziby obu biur poselskich, co ciekawe, znajdują się w tym samym budynku.

– Szanowni Państwo, może nieco zdziwić Was, że tablica informująca o moim biurze poselskim mieszczącym się przy ul. Stanisława Augusta Poniatowskiego 6 w Krasnymstawie zmieniła miejsce na elewacji budynku. Poprzednia lokalizacja tablicy baaaaaaaardzo nie spodobała się mojej parlamentarnej koleżance i dzisiaj po niej pozostały jedynie dziury w ścianie.

Nie będę tego komentował, mając nadzieję że 13 października podczas wyborów dokonają Państwo przy urnach najlepszego wyboru dla naszego regionu i powiatu krasnostawskiego – napisał 7 sierpnia na swoim profilu na Facebooku poseł Cichosz, po czym dodał: – Oczywiście miejsce mojego biura poselskiego pozostaje bez zmian, a tablica informująca o nim zawisła na rogu budynku.

Teresa Hałas uznała, że publicznie nie będzie wypowiadała się w tej sprawie. Tymczasem trwają prace nad układaniem listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 7 (Chełm, Biała Podlaska i Zamość), w skład którego wchodzi również powiat krasnostawski. Jak udało się nam ustalić, Teresa Hałas jest przymierzana do czwartego miejsca na niej, zaś Lucjan Cichosz ma podobno kandydować z szóstej pozycji. Ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here