Wielka budowa za pół ceny

Prawie o połowę mniej niż zakładano zapłaci Lublin za wykonanie przedłużenia ulicy Bohaterów Monte Cassino od skrzyżowania z ulicą Wojciechowską do wlotu w aleję Solidarności.

 

Jak poinformował Zarząd Dróg i Mostów, najtańsza oferta na budowę 1,2 kilometra drogi i przebudowę okolicznych ulic opiewa na niespełna 87 milionów złotych.
Przedłużenie ulicy Bohaterów Monte Cassino wraz z przebudową okolicznych ulic (Morelowa, Grabowa) oraz pracami nad nową siecią wodociągów i kanalizacji (przy Nałęczowskiej, Grabowej, Morelowej i Skromnej) miasto wyceniło na ponad 190 mln złotych, z czego część sfinansowana będzie ze środków Unii Europejskiej. Wszystkie firmy startujące w przetargu złożyły jednak oferty dużo tańsze. Najkorzystniejszą przedstawił polski oddział portugalskiego koncernu Mota – Engil (86,87 mln zł). O 600 tysięcy złotych więcej życzy sobie warszawski Budimex, o ponad 2,5 miliona więcej firma Strabag, a o 3 miliony więcej konsorcjum Przedsiębiorstwa Robót Drogowych z Lubartowa, firmy Intop z Tarnobrzega oraz Komunalnego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych z Lublina.
Ostatnie dwie oferty przekraczają kwotę stu milionów złotych.
BACH