Wielkanoc oczami dziecka

Święta w sposób szczególny przeżywa się będąc dzieckiem. Maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Chełmie opowiadają, czym jest dla nich Wielkanoc.

Przedszkolaki o świętach wielkanocnych opowiadają z błyskiem w oku i entuzjazmem, którego dorosłym często brakuje. Wielkanoc kojarzy się im głównie z jajkami i lukrowanym barankiem. Maciek, Gabrysia i Martyna w świętach uwielbia czekoladowego zajączka, a Maja babkę wielkanocną. Dzieciaki doskonale wiedzą, czym różni się pisanka od kraszanki i jakie przysmaki święcimy w koszyczku. Wszystkie maluchy lubią pomagać w przygotowaniach do świąt i uważają to za wspaniałą zabawę. Błażej i Bartek lubią przedświąteczne porządki, Igor towarzyszy mamie przy pieczeniu ciast. Przedszkolaki z „Szóstki” nie mogą się doczekać malowania jajek. Każde chce trzymać koszyk podczas święcenia. Każde dziecko wie też, kogo zaprosi na wielkanocne śniadanie: Kuba – babcię i dziadka, Maja – ciocię Beatę i wujka Tomka. Kacper z rodzicami odwiedzi rodzinę w Anglii i tam będzie dzielić się jajkiem z bliskimi. Na lany poniedziałek też są już gotowe plany. Michał cieszy, że ma wielki pistolet na wodę i zamierza oblać swoją siostrę, Igor – mamę i tatę, Piotrek – siostrzyczkę, Maciek – brata Antka.
Dzieci cieszą się drobnymi przyjemnościami, doceniając każdą chwilę spędzoną z bliskimi. Aby pomóc w ten sam sposób przeżywać Wielkanoc dorosłym, maluchy napisały specjalne życzenia:
Wielkanoc nadchodzi, więc życzyć nie szkodzi
Wielkiego zająca, pisanek tysiąca
Dyngusa mokrego i wiele dobrego!

(sr)