Wielkanoc w polskiej tradycji

Młodzi mieszkańcy gminy Krasnystaw mogą już rozpocząć pracę nad propozycjami do tegorocznego konkursu plastycznego „Wielkanoc w tradycji polskiej”. Miejscowe centrum kultury czeka na nie przez kilka tygodni, ale już teraz zachęca do wymyślania koncepcji oraz szukania niezbędnych materiałów i narzędzi.


Zgodnie z regulaminem artystycznej rywalizacji, która jest organizowana po raz dziesiąty, prace powinny nawiązywać do obrzędów i zwyczajów, dotyczących na przykład Niedzieli Palmowej, święcenia pokarmów, rezurekcji czy śmigusa-dyngusa. Propozycje mogą składać uczniowie szkół podstawowych, którzy będą oceniani w trzech kategoriach wiekowych – plastyków z klas I – III, IV – VI i VII – VIII.

Prace trzeba przesłać do 19 marca na adres: Gminne Centrum Kultury w Krasnymstawie z siedzibą w Siennicy Nadolnej, 22-302 Siennica Nadolna. Wyniki mają być ogłoszone 25 marca, dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem: 82 577 06 25, a pełny regulamin konkursu jest dostępny na stronie: www.gck.p9.pl. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here