Wielkanocny konkurs

„Wielkanoc w tradycji polskiej” – pod taką nazwą Gminne Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej zorganizowało 11. konkurs plastyczny. Wpłynęło aż 105 prac. Jury przyznało 12 nagród oraz 7 wyróżnień.

Wszystkie prace nawiązywały do obrzędów i zwyczajów, dotyczących Niedzieli Palmowej, święcenia pokarmów, rezurekcji czy śmigusa-dyngusa, a jurorzy ocenili je w trzech kategoriach wiekowych. Wśród najmłodszych uczestników konkursu, z klas 1-3, pierwszą nagrodę przyznano Anastazji Fornal ze Szkoły Podstawowej w Jaślikowie. Drugie miejsce ex aequo zajęli – Igor Kostrzanowski i Edyta Nowicka ze Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej, a trzecie ich szkolne koleżanki – Zuzanna Brzozowska i Julia Brzozowska. W gronie wyróżnionych znaleźli się – Wiktoria Zadura, Łucja Zborowska i Martyna Zaprawa, także ze szkoły w Siennicy Nadolnej oraz Andrii Romaniuk ze Szkoły Podstawowej w Małochwieju Dużym.

W kategorii uczniów klas 4-6 jury pierwszą nagrodę przyznało Ewelinie Bociąg z SP w Siennicy Nadolnej, drugą – Matyldzie Skubisz z SP w Krupem, a trzecią ex aequo Magdalenie Frańczuk z SP w Krupem i Kamilowi Pachucie z SP w Jaślikowie. Wyróżnienia dostały Julia Bęsiuk i Klaudia Kozorys z Zespołu nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie.

Wśród najstarszych autorów z klas 7-8 na podium znalazły się prace, które zgłosiły kolejno: Katarzyna Sitarz z SP w Siennicy Nadolnej, Martyna Mazurkiewicz z SP w Jaślikowie i Klaudia Żuk z Zespołu nr 3 w Krasnymstawie. Jedyne wyróżnienie przypadło Wiktorowi Szarkowi z SP w Małochwieju Dużym.

Uczniów z Siennicy Nadolnej do konkursu przygotowywali: Jolanta Ćwirta, Elżbieta Mazurek i Krzysztof Darmochwał. Z plastykami z Jaślikowa pracowały Justyna Rękas i Agnieszka Jasińska. Prace autorów ze szkoły w Krupem powstały pod kierunkiem Doroty Bieleszy, a z placówki w Krasnymstawie – pod okiem Agnieszki Jasińskiej.

Konkursowe propozycje oceniały Edyta Gajowiak-Powroźnik – wójt gminy Krasnystaw, Joanna Ćwikła – dyrektor przedszkola w Siennicy Nadolnej i Teresa Nowak – twórczyni ludowa. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here