Wielkanocny konkurs rozstrzygnięty

Konkurs plastyczny „Wielkanoc w tradycji polskiej”, organizowany przez Gminne Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej został rozstrzygnięty. Jury oceniło 44 propozycje, zgłoszone przez młodych mieszkańców gminy Krasnystaw, przyznając w trzech kategoriach wiekowych 8 nagród i 6 wyróżnień.

Zgodnie z regulaminem wszystkie prace nawiązywały do obrzędów i zwyczajów, dotyczących Niedzieli Palmowej, święcenia pokarmów, rezurekcji czy śmigusa-dyngusa. Spośród najmłodszych autorów, w wieku od 6 do 9 lat, wszystkie nagrody otrzymają uczniowie SP w Siennicy Nadolnej. Pierwsza trafi do Nikoli Kowalczyk, druga do Aurelii Kity, a trzecią odbierze Emilia Dyśko. Kolejnym młodym plastykom z Siennicy Nadolnej przypadły wyróżnienia. Odbiorą je Marika Barczuk, Julia Fryga i Tymoteusz Hus. Listę wyróżnionych uzupełnia Katarzyna Klusek ze SP w Jaślikowie.

W kategorii uczniów w wieku od 10 do 12 lat najciekawszą propozycję zgłosiła Oliwia Mazurek z Zespołu nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie. Na drugą nagrodę zasłużyła Klaudia Korzeniowska z SP w Jaślikowie, a trzecią Filip Książek z Zespołu nr 3 w Krasnymstawie. Jedyne wyróżnienie trafi do Mikołaja Husa z SP w Siennicy Nadolnej.

W grupie najstarszych autorów w wieku od 13 do 15 lat jurorzy również przyznali 3 nagrody i 1 wyróżnienie. Laureatami zostali kolejno – Malwina Szuryga ze Szkoły Podstawowej w Krupem, Klaudia Żuk z Zespołu nr 3 w Krasnymstawie i Wiktor Kalisz z SP w Siennicy Nadolnej, a jedyne wyróżnienie odbierze Magdalena Żebrowska ze Szkoły Podstawowej w Małochwieju Dużym. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here