Wielki Bożonarodzeniowy Jarmark

Zainteresowanie Bożonarodzeniowym Jarmarkiem przerosło nasze oczekiwania. Było blisko stu dostawców i tysiące odwiedzających! Miejska hala sportowa po brzegi wypełniła się pachnącymi choinkami, bożonarodzeniowymi przysmakami i niepowtarzalnymi ozdobami. Oferowane smakołyki, produkty i rękodzieła miały wielkie wzięcie i wiele osób pochwaliło naszą inicjatywę. W związku z tym mamy nadzieję, że także w przyszłym roku uda się zorganizować podobną imprezę, a zainteresowanie będzie jeszcze większe.
Organizatorem Wielkiego Bożonarodzeniowego Jarmarku była redakcja „Nowego Tygodnia”, a współorganizatorem – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chełmie. Jego dyrektorowi Krzysztofowi Białowiczowi i pracownikom składamy serdeczne podziękowania za sprawną pomoc w przygotowaniu hali na przedświąteczną imprezę.
Serdecznie dziękujemy także wicemarszałkowi województwa lubelskiego Krzysztofowi Grabczukowi, prezydent Agacie Fisz i staroście powiatu chełmskiego Piotrowi Deniszczukowi, którzy objęli nasz Jarmark honorowym patronatem.
Za pomoc w organizacji imprezy dziękujemy także Zbigniewowi Mazurkowi – prezesowi spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie, Joannie Wąsowicz ze Starostwa Powiatowego w Chełmie, Krystynie Majówce – dyrektor wydziału organizacji i nadzoru w Urzędzie Miasta Chełm, Elżbiecie Bajkiewicz-Kaliszczuk – dyrektor wydziału kultury sportu i turystyki w Urzędzie Miasta Chełm, Barbarze Baluk – dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie oraz wicedyrektorowi tej szkoły Januszowi Najdzie, a także Emilowi Pieleckiemu – dyrektorowi galerii „Pokusa” w Chełmie.
Podczas Jarmarku nie zabrakło koncertu kolęd i pastorałek. Wystąpiły zespoły: Radość z Liszna, Echo z Gołębia, Kumowianki z Kumowa Majorackiego, Pawłowianki z Pawłowa, Siedliszczanie znad Wieprza i Koral z Kamienia.
Nie zapomnieliśmy też o najmłodszych. Specjalnie dla nich zaprosiliśmy Świętego Mikołaja, który przyjechał do nas prosto z galerii „Pokusa”. Animacje i zabawy dla dzieci przygotowały także: Justyna Siedlecka – instruktorka zajęć ogólnorozwojowych „AAAkuku” oraz Anna Winkiewicz – znana jako „Niania Ania”, oraz firma LKS Dywizjon. Im także dziękujemy za udział w naszym Jarmarku. redakcja

Nagrodzeni
Podczas Jarmarku przygotowaliśmy konkurs na najpiękniej przystrojony boks i stoisko oraz wybieraliśmy najładniejsze ozdoby i kulinarny smak Jarmarku.
A oto wyniki: zwycięzca w kat. smak świąt – Koło Gospodyń Wiejskich Brzozowa Kraina z Chylina w gminie Wierzbica (za kapuśniaczek wigilijny), wyróżnienie w kat. smak świąt – Koło Gospodyń Wiejskich z Białopola (za kiełbasę szynkową), zwycięzca w kat. ozdoba świąteczna – Ewa Marcinek z Okszowa (za bombkę w technice powertex, czyli z utwardzonej tkaniny i kory brzozy), wyróżnienie w kat. ozdoba świąteczna – Ewelina Zięba z Raciborowic w gm. Białopole (za bożonarodzeniowe aniołki imienne), zwycięzca w kat. najlepszy boks – Anna Mojska z kwiaciarni Kwiateria w Chełmie, najpiękniejsze stoisko – Aneta Seniuk i Monika Nowak z Chełma.
 (mg, kg, fot. Karol Garbacz)