Wielki Bożonarodzeniowy Jarmark

Smakowicie pachnący, roztaczający świąteczną aurę, z bożonarodzeniowymi dźwiękami i kulinarnymi smakami. Taki będzie wielki Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez redakcję „Nowego Tygodnia”! Zapraszamy już w najbliższą niedzielę (18 grudnia) do chełmskiej hali sportowej. Czekać będzie na Was blisko stu wystawców z naszego regionu! Będą pachnące choinki, bożonarodzeniowe przysmaki, świeże ryby i wszystko, co tworzy niepowtarzalny klimat Świąt Bożego Narodzenia.

W najbliższą niedzielę, już od godz. 9 do 16 zapraszamy do miejskiej hali sportowej w Chełmie na Jarmark Bożonarodzeniowy!
To wspaniała okazja, aby kupić ręcznie wykonane, niepowtarzalne ozdoby świąteczne i prace twórców lokalnych, skosztować tradycyjnych, domowych potraw i wypieków oraz produktów regionalnych. Będzie również okazja by kupić żywego karpia oraz pachnącą choinkę!
Podczas Jarmarku nie zabraknie koncertu kolęd i pastorałek. Wystąpią m.in. zespoły: Radość z Liszna, Echo z Gołębia, Kumowianki z Kumowa Majorackiego, Pawłowianki z Pawłowa, Siedliszczanie znad Wieprza i Koral z Kamienia.
Nie zapomnieliśmy też o najmłodszych. Specjalnie dla nich zaprosiliśmy Świętego Mikołaja, który przyjedzie do nas prosto z największej zabawkarskiej galerii w Chełmie – Pokusa (obok tekstu znajdziecie Państwo kupon na konkurs z Pokusą).
Animacje i zabawy dla dzieci przygotują także: Justyna Siedlecka, instruktorka zajęć ogólnorozwojowych „AAAkuku” oraz Anna Winkiewicz, znana jako „Niania Ania”.
Tego dnia rozstrzygniemy także konkurs na najlepszy produkt turystyczny powiatu chełmskiego w 2016 roku, który organizowany jest przez naszą redakcję z Lokalną Grupą Działania Ziemi Chełmskiej.
Tradycyjnie, podczas naszego Jarmarku przygotujemy konkurs na najpiękniej przystrojony boks i stoisko oraz wybierzemy najładniejsze ozdoby i kulinarny smak Jarmarku.
Współorganizatorem naszego Jarmarku są Chełmskie Targowiska Miejskie oraz Lokalna Grupa Działania Ziemi Chełmskiej. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Krzysztof Grabczuk – wicemarszałek województwa lubelskiego, Agata Fisz – prezydent Chełma oraz Piotr Deniszczuk – starosta powiatu chełmskiego. redakcja