Wielki sum z Siennicy Różanej

Grzegorz Dubaj z Woli Siennickiej złowił wielkiego suma. W sobotę (11 czerwca) wybrał się ze spiningiem na zalew w Siennicy Różanej.

Na agrafkę założył klasyka – Algę w rozmiarze 2. Około godziny 18:40 poczuł na kiju tępe szarpnięcie. Po zacięciu rozpoczęło się najdłuższe 40 minut w jego życiu, bo tyle trwał hol. Wędkarz był pewny, że na zestawie zameldował się duży sum, ale nie spodziewał się, że ryba będzie tak wielka. Okazało się, że mierzy 205 cm i waży 60 kg. Panu Grzegorzowi udało się go wyholować na lekki zestaw z kołowrotkiem w rozmiarze 4000 i linką o średnicy 0,20 mm. (b)

Międzynarodowe Zawody dla Dzieci o Puchar Starosty Włodawskiego OKUNINKA 2022

Zarząd koła PZW Sum był organizatorem I Międzynarodowych Zawodów Wędkarskich dla Dzieci o Puchar Starosty Włodawskiego OKUNINKA 2022. W sobotę (18 czerwca) na plaży nad Jeziorem Białym w kilku konkurencjach zręcznościowo-sprawnościowych rywalizowało ponad czterdzieścioro dzieci (większość to uchodźcy z Ukrainy mieszkający w ośrodkach wypoczynkowych w Okunince). Każdy uczestnik pikniku otrzymał atrakcyjne upominki ufundowane przez gminę i miasto Włodawa, starostwo oraz przez nadleśnictwa w Sobiborze i Włodawie. (b)

Mistrzostwa Feederowe Koła Ch.S.M.

Na rzece Bug w Dorohusku rozegrano mistrzostwa feederowe Koła Ch.S.M. Rywalizowało 25 zawodników. Tytuł mistrza wywalczył Jan Prokopiuk z wynikiem 5260 pkt., drugi był Robert Hanckowiak – 2570 pkt., a trzecie miejsce zajął Michał Knotowicz – 1965 pkt. Sędziowali: Sebastian Oszwa i Rafał Marchlewski. (-)

Koła Brzana i Ch.S.M. dla najmłodszych

Na zbiorniku Żółtańce Duży koła Brzana i Ch.S.M. zorganizowały zawody dla najmłodszych wędkarzy. Startowało 20 zawodników. Wszyscy uczestnicy okazali się zwycięzcami – dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy, medale i upominki. Organizatorzy dziękują sponsorom, którymi byli: sieć restauracji KFC, sklep Lewiatan w Brzeźnie – Beata Sawicka, sklep Olimp – Robert Nycz oraz sklep Skalar – Magdalena Jędrzejewska. Sędziowali Waldemar Wójtowicz i Rafał Marchlewski. (-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here