Wielki zespół na finał wielkiego jubileuszu

Ratusz zapowiada na sylwestra „Takie tango” – Lublin będzie się bawił na całego.


– Wielki jubileusz 700-lecia Lublina dobiega końca. Przeżywając wspólnie ten niezwykły rok z życia miasta, pokazaliśmy, jak bardzo jesteśmy dumni z jego historii i osiągnięć, przypomnieliśmy znamienitych lublinian, przełomowe wydarzenia, idee i dzieła. Z dumą spoglądając na nasze współczesne sukcesy, udowodniliśmy, że mamy wiele powodów do świętowania – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.
Przygotowania do świąt i końca roku rozpoczną się już 6 grudnia. Przed ratuszem zawiśnie wtedy świąteczna iluminacja. Po kilku latach powróci w to miejsce bożonarodzeniowa szopka. Pojawi się przy magistracie 15 grudnia. Wtedy też lubelski deptak zaroi się od kramów. To będzie już ostatni w tym roku jarmark, z przesłaniem świątecznym. Potrwa do 23 grudnia. Wigilię na Starym Mieście przewidziano 17 grudnia. Mikołajkowy korowód rozpocznie się przy Trybunale Koronnym 9 grudnia.
Festiwal Bożego Narodzenia potrwa do połowy stycznia 2018 roku. Klimat uświetnią zawieszki w formie gwiazd oraz lampiony autorstwa Jarosława Koziary.
Znamy też plany na miejskiego sylwestra. Miasto zaprasza mieszkańców na plac Teatralny.
– Na scenie pojawią się m. in. Romuald Lipko, artyści związani przez dekady z Budką Suflera: Izabela Trojanowska, Felicjan Andrzejczak, Grzegorz Wilk. Przypomną największe hity Budki Suflera, na których wychowały się pokolenia Polaków – informuje Katarzyna Duma, rzecznik obchodów 700-lecia praw miejskich Lublina.
Współczesną oprawę zapewnią zespół Better, wokalista Yankee, współtwórcy zespołu Chonabibe. Wydarzeniu będzie towarzyszyć wspólne śpiewanie karaoke najbardziej znanych hitów Budki Suflera.
Widowiska dopełni niezwykły spektakl wizualizacji świetlnych, laserów i tony confetti. BCH