Wielkie docieplanie w gminie Łopiennik Górny

Gmina Łopiennik Górny podpisała z urzędem marszałkowskim w Lublinie umowę na termomodernizację budynków użyteczności publicznej. Inwestycja pochłonie 2,3 mln zł.

– Projekt będzie realizowany przez trzy lata – informuje Artur Sawa, wójt gminy Łopiennik Górny. – Jego celem jest poprawa efektywności zarządzania i wykorzystania energii w budynkach użyteczności publicznej na terenie naszej gminy poprzez termomodernizację oraz zastosowanie odnawialnych źródeł energii – dodaje. Projektem objętych zostanie pięć obiektów w tym: w 2020 roku – budynek Świetlicy wiejskiej w Łopienniku Górnym, w 2021 roku – budynek Remizy OSP (jednocześnie świetlicy wiejskiej) w Dobryniowie Kolonii oraz budynek remizy OSP (świetlicy) w Krzywem, w 2022 roku – budynek remizy OSP (świetlicy) w Majdanie Krzywskim i budynek świetlicy w Łopienniku Dolnym Kolonia.

– Ich łączna powierzchnia użytkowa wyniesie 1 285,7 m kw. Każdy z budynków zostanie wyposażony w instalację fotowoltaiczną o mocy 4 KW, poza tym zamontowane zostaną trzy kotły na pellet o mocy 20kW, 25kW, 35kW oraz dwie pompy powietrze o mocy 10,2 kW każda. Budynki będą docieplone, zainstalowane zostaną nowe instalacje grzewcze, jak i elektryczne typu oświetlenie LED. Planowana jest też wymiana pokrycia dachowego, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej. Każdy budynek będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych – wylicza wójt Sawa. Wartość projektu to ok. 2,3 mln zł. Uzyskane dofinansowanie – 1,1 mln zł. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here