Wielkie imprezowanie dopiero w przyszłym roku

Ci świdniczanie, którzy liczyli, że w tym roku w naszym mieście odbędą się duże, masowe imprezy, takie jak na przykład Dni Świdnika, zapewne będą rozczarowani. Choć pandemia koronawirusa mocno przygasła, to wciąż obowiązują obostrzenia i organizatorzy wolą nie planować takich wydarzeń.


Już w połowie kwietnia Urząd Miasta Świdnik i Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku, główni organizatorzy Air Festiwalu, poinformowali, że w tym roku ta impreza również się nie odbędzie.

I edycja festiwalu miała miejsce w 2018 roku; rok później zorganizowano kolejną. Obie spotkały się z bardzo dobrym odbiorem i łącznie przyciągnęły około 100-tysięczną publiczność. W ubiegłym roku festiwal miał odbyć się w czerwcu, ale te plany organizatorom pokrzyżowała pandemia. Wówczas wydawało się, że organizacja lotniczego święta w 2021 nie będzie już zagrożona, ale pandemia i obostrzenia znów kazały odwołać imprezę, zapowiadaną na ostatni weekend czerwca.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, nie będzie również Dni Świdnika. Jak tłumaczy Katarzyna Lis, naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta Świdnik we wrześniu – jeśli sytuacja epidemiczna pozwoli – planowany jest Eco-Targ. To już trzecia edycja wydarzenia, podczas którego w centrum miasta zaprezentują się producenci naturalnej i ekologicznej żywności, kosmetyków, a także twórcy rękodzieła. Targom będą towarzyszyć występy artystyczne i inne atrakcje.

Urzędnicy zachęcają również do korzystania z oferty miejskich instytucji – MOK-u, Biblioteki oraz MKS Avia.

Lada dzień ma zapaść decyzja w sprawie organizacji innej imprezy mocno kojarzonej ze Świdnikiem – Zlotu Motocykli WSK i Innych.

Jak przyznaje Bartłomiej Pejo, szef Świdnickiego Klubu Motocyklowego „Usarz”, który jest głównym organizatorem imprezy, to czy zlot będzie, czy nie, wciąż jest sprawą otwartą. – Na tę chwilę imprezy masowe nie są dozwolone, ale czekamy na rozwój sytuacji i nie wykluczamy, że zlot się odbędzie. Ostateczna decyzja powinna zapaść do końca czerwca – powiedział Bartłomiej Pejo. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here