Wielkie otwarcie już za miesiąc

Na drugą połowę października planowane jest otwarcie filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w pomieszczeniach po dawnej Karczmie Słupskiej przy al. Racławickich.


Powstała tam „Bioteka”, czyli nowa siedziba dwóch filii MBP. Chodzi o filię numer 6, która ma siedzibę przy ulicy Poniatowskiego oraz mieszczącą się przy ul. Braci Wieniawskich filię numer 27. Prace budowlane związane z adaptacją lokalu zakończyły się w grudniu ubiegłego roku. – Otwarcie filii planowane jest na drugą połowę października – uchyla rąbka tajemnicy Monika Głazik z biura prasowego ratusza.

„Bioteka” zajmuje powierzchnię około 420 metrów kwadratowych. Na półkach na czytelnika ma czekać około 19 tysięcy książek drukowanych i ok. 15 tysięcy zbiorów specjalnych, czyli np. audiobooków. Dotychczas znajdowały się one w zasobach filii przy ul. Poniatowskiego. Wnętrze zostało urządzone prosto, ale nowocześnie. Kolor nawiązuje do zieleni położonego w pobliżu Ogrodu Saskiego.

Przetarg na adaptację lokalu przy Al. Racławickich wygrało przedsiębiorstwo Usługi Remontowo-Budowlane Piotr Lemieszek z Lublina. Zaproponowało prawie 1,3 mln złotych brutto. Wykonawca, musiał m.in. przebudować instalacje: wodno-kanalizacyjną, wentylacyjną i elektryczną. Roboty miały też polegać np. na „wykonaniu posadzek z betonu artystycznego”, malowaniu ścian i okładzin oraz malowaniu elewacji.

Na sieć Miejskiej Biblioteki Publicznej składa się 39 filii, które są położone w różnych częściach Lublina. – Nasze placówki oferują bogate zbiory książek i audiobooków, szeroki wybór aktualnych czasopism, a także zbiory muzyczne i filmowe. Wyjątkowo dużo multimediów posiada otwarta w czerwcu 2012 roku mediateka „BIBLIO” przy ul. Szaserów – czytamy na facebookowym profilu MBP w Lublinie. Dyrektorem instytucji jest Piotr Tokarczuk.

Grzegorz Rekiel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here