Wielkie starcie, czyli Impreza kontra Lancer

Od wielu lat trwa spór, które auto jest lepsze: Subaru Impreza czy Mitsubishi Lancer. Rozstrzygnąć tę kwestię można w jeden sposób: postawić oba modele do bezpośredniej konfrontacji.

O V edycji WIELKIEGO STARCIA, wydarzenia, które parę lat temu wymyśliła Szkoła Jazdy Subaru, mówiło się na długo przed finałem imprezy, który odbył się 13 marca na torze wyścigowym w Miedzianej Górze. Gościem specjalnym był guru wielu pokoleń rajdowych, legendarny pilot, honorowy instruktor SJS a zarazem – co z dumą podkreśla – skromny ogrodnik ze Skierniewic, Maciej Wisławski.

Zapytany wprost o faworyta imprezy, wzbraniał się przed werdyktem, typując na zwycięzcę tego, kto będzie w finale w najlepszej relacji kierowca – samochód – droga. – Pojedynek tych gigantów od zawsze jest fascynującym widowiskiem i cieszy się wielkim zainteresowaniem ze względu na spektakularne efekty i legendę, jakiej są udziałem – mówi Kinga Lisowska z Mitsubishi Motors Polska. – Dlatego w V edycji Wielkiego Starcia wzięło udział wielu posiadaczy Lancerów i Imprezy.

13 marca mogliśmy oglądać ponad trzydzieści samochodów, które cieszyły oko i zachwycały swoimi właściwościami. Ryk silników przeszywał powietrze a prędkość, z jaką mknęły po torze przyprawiał o szybsze bicie serca. Bez wątpienia to była emocjonująca impreza i wielkie motoryzacyjne święto. Ze względu na pandemiczną sytuację V edycja Wielkiego Starcia nie mogła zgromadzić – jak w poprzednich latach – licznej publiczności, jednak organizator zadbał o tych, którzy nie mogli pojawić się osobiście. Zainteresowani mogli śledzić relację ze starcia za pośrednictwem transmisji live w mediach społecznościowych.

Po kilku godzinach intensywnej jazdy poznaliśmy najlepszych zawodników. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył kierowca Mitsubishi Lancera EVOLUTION IX, Waldemar Kluza, tuż za nim na podium uplasował się Daniel Stawiarski, również kierowca EVOLUTION IX, zaś trzecie miejsce przypadło w udziale Marcinowi Markowiczowi, właścicielowi najszybszego Subaru. Drużynowo Wielkie Starcie wygrała drużyna Subaru przewagą zaledwie 56 sekund nad ekipą Mitsubishi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here