Wielkie świętowanie w II LO

W II LO w Krasnymstawie uroczyście świętowano Dzień Patrona, który w tym roku zbiegł się z 200. Rocznicą urodzin Cypriana Kamila Norwida.

Wydarzenie rozpoczęła msza święta w intencji poety, która odbyła się w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej. Liturgii przewodniczył ks. Roman Skowron. Dalsza część imprezy odbyła się w II LO. W akademii udział wzięli m.in.: Mirosław Księżuk z biura poselskiego Teresy Hałas, starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk, wicestarosta Marek Nowosadzki, wizytator Delegatury w Chełmie Kuratorium Oświaty w Lublinie Dariusz Kostecki, ksiądz Roman Skowron – proboszcz parafii pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie, radni powiatowi, a także dyrektorzy szkół i placówek kulturalno-oświatowych powiatu krasnostawskiego i młodzież z Liceum im. Norwida.

W swoim wystąpieniu Anna Antyga, dyrektor II LO podkreśliła, że społeczność liceum wyznaje zasady i wartości przekazane przez wybitnego poetę, chrześcijanina. Zaproszeni goście odczytali fragmenty pism społeczno – filozoficznych Cypriana Norwida: starosta Leńczuk – „Głos niedawno do wychodźstwa polskiego przybyłego artysty”, wicestarosta Nowosadzki – „Co to jest Polska?”, a ksiądz Skowron – „Słowo zgody. List z emigracji 1851”. Po części oficjalnej odbyły się otrzęsiny klas pierwszych zorganizowane przez samorząd uczniowski II LO. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here