Wielomilionowy przekręt na spółce

Prokuratura Regionalna w Lublinie prowadzi śledztwo dotyczące spółki telekomunikacyjnej. Zatrzymano cztery osoby: Michała D., Tomasza P., Katarzynę K. i Martę Z. Wszystkim przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstwa wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach i prania brudnych pieniędzy.


Według ustaleń śledczych podejrzani działali na szkodę amerykańskiej firmy, która w styczniu 2015 r. nabyła 100 proc. udziałów w polskiej spółce telekomunikacyjnej. Osoba, która ją reprezentowała, nie dopełniła obowiązków dbania o interesy finansowe, sprzedała za 2 mln zł polską spółkę podmiotowi zarejestrowanemu na Cyprze, którym faktycznie zarządzał Michał D. Jednocześnie z ustaleń śledztwa wynika, iż rzeczywista wartość spółki w czasie jej sprzedaży wynosiła blisko 21 mln zł. Głównym jej majątkiem było prawo do dysponowania częstotliwościami telekomunikacyjnymi, umożliwiającymi oferowanie mobilnego Internetu.

Michał D. i Tomasz P. zostali aresztowani. Kobiety zostały zwolnione za kaucją – po 300 tys. zł. Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

LL