Wieniawa zatkana

Lublinianin Stanisław Ziemnicki i rada dzielnicy Wieniawa apelują do prezydenta miasta o udrożnienie skrzyżowania ulic Puławskiej i Popiełuszki.
Sytuacja ma związek z zamknięciem wlotu Puławskiej w aleję Solidarności. Część kierowców jechała do tej pory do centrum właśnie tą drogą. W związku z remontem skrzyżowania ulic Ducha, Sikorskiego, Północnej zamknięto niedawno ulicę Puławską od północy czyniąc z niej ulicę ślepą.
Aby dostać się do centrum, mieszkańcy tkwią w korkach na lokalnych ulicach (również Junoszy, Popiełuszki, Głowackiego). – „Wnoszę o usprawnienie ruchu na skrzyżowaniu ulic Popiełuszki i Puławskiej. Kierowcy jadący z dolnej części ulicy Puławskiej pod górę bądź skręcający w lewo, w ulicę Popiełuszki borykają się z niedostateczną widocznością pojazdów jadących w kierunku ulicy Sikorskiego. Poprawę zagwarantowałoby ustawienie odpowiednich luster, a jeszcze lepsza byłaby sygnalizacja świetlna” – pisze pan Stanisław.

W sprawie zakorkowanej Wieniawy interweniowała również rada dzielnicy. – Analizowaliśmy ten problem. Z jednej strony jest to duże skrzyżowanie, z drugiej strony światła jeszcze bardziej zatrzymają tu ruch. Czekamy na odpowiedź Zarządu Dróg i Mostów – mówi Tomasz Makarczuk, przewodniczący zarządu dzielnicy Wieniawa.
– Stanowisko dopiero, co wpłynęło. Będziemy analizowali zgłoszoną propozycję. Co do zasady – odchodzi się od stosowania luster na skrzyżowaniach. Wystarczy, że zmieni się jego kąt pochyłu lub zimą zostanie pokryte szronem, a powstają jeszcze bardziej niebezpieczne sytuacje – mówi Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza. CH