Wieniec z Łopiennika Górnego najładniejszy

Kilkaset osób wzięło udział w gminnych dożynkach w Łopienniku Górnym. Podczas imprezy ogłoszono wyniki konkursów na najładniejsze ogrody i wieniec dożynkowy.

Święto plonów rozpoczęło się od nabożeństwa, które odprawili proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Żulinie ks. Piotr Siekierka oraz ks. Mirosław Bucior z Parafii p.w. św. Bartłomieja w Łopienniku Nadrzecznym. Podczas liturgii został poświęcony chleb z tegorocznych zbiorów oraz wieńce dożynkowe. Na dożynki przygotowano sześć wieńców: z Łopiennika Górnego, Łopiennika Dolnego, Woli Żulińśkiej, Borowicy, Dobryniowa, a ostatni wykonali strażacy z OSP.
Starostami dożynek byli Małgorzata Bandosz z Woli Żulińskiej oraz Witold Boruczenko z Łopiennika Górnego. Wójt gminy Jan Kuchta podziękował rolnikom za włożony trud przy tegorocznych zbiorach. Imprezę prowadzili Mariola Sysa i Dariusz Zawada.
Część artystyczna rozpoczęła się od występu zespołu „Quest” z zaprzyjaźnionego Ośrodka Kultury w Głuchowie, a następnie na scenie zaprezentowały się zespoły działające przy GOK w Łopienniku Górnym: Alternatywy 5, Sami Swoi z Dobryniowa i Kapela Łopieńczycy. Kolejnym punktem programu była biesiada śląska w wykonaniu zespołu „Jędrowski Show”, która swoimi piosenkami i anegdotami rozbawiła i rozruszała publiczność. Wieczorem do zabawy tanecznej przygrywał zespół „Fajny Band”, a gwiazda wieczoru zespół „Bayera” rozgrzał zmarzniętych fanów swoimi przebojami.
W trakcie święta plonów zostały rozstrzygnięte konkursy na wieniec dożynkowy oraz najpiękniejszy ogród w gminie Łopiennik Górny. Oto wyniki:
Najpiękniejszy ogród w gminie Łopiennik Górny, kategoria ogród nowoczesny: 1. miejsce ex aequo – Sylwia i Zbigniew Wojtal z Łopiennika Dolnego Kolonii, Alicja i Ryszard Sysa z Dobryniowa oraz Małgorzata i Mariusz Pawlas z Borowicy; 2. miejsce – Edyta i Sławomir Maciejewscy z Kolonii Dobryniów, Anna i Eugeniusz Bojczuk z Woli Żulińskiej, Janina i Roman Kosmala z Borowicy.
Kategoria Ogród tradycyjny: 1. miejsce ex aequo – Ewa i Andrzej Kiszczak z Łopiennika Górnego oraz Marta i Ryszard Żebrowscy z Łopiennika Podleśnego; 2. miejsce – Marzena i Jerzy Szadura z Łopiennika Podleśnego, Elżbieta i Adam Sawiccy z Łopiennika Dolnego oraz Danuta i Janusz Warchoł z Borowicy.
W konkursie wieńców dożynkowych za najładniejszy uznano wieniec z Łopiennika Górnego. Drugie miejsca ex aequo zajęły wieńce z miejscowości: Łopiennik Dolny, Wola Żulińska, Dobryniów i Borowica. (ps)