Wieniec z Zażółkwi najładniejszy

Przez pandemię dożynki w gminie Krasnystaw miały inny przebieg niż dotychczas. Nie było tłumów bawiących się ludzi, koncertów i degustacji potraw. Tradycji stało się jednak zadość i wybrano najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Triumfowało dzieło KGW z Zażółwki.

Organizatorem konkursu było Gminne Centrum Kultury w Krasnymstawie z siedzibą w Siennicy Nadolnej. Wydarzeniu patronowała wójt Edyta Gajowiak-Powroźnik. Do konkursu zgłoszono wieńce dożynkowe wykonane przez: KGW w Niemienicach, Sołectwo Bzite, KGW w Zażółkwi, Sołectwo Małochwiej Mały, KGW Małochwiej Mały oraz Stowarzyszenie Mieszkańców Małochwieja Małego „Rodzinne Gniazdo”.

Prace oceniało jury w składzie: Mateusz Soroka – etnograf z Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie, Joanna Kawęcka – plastyk, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie, Marzena Szymaszek z lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli i Iwona Solan z Urzędu Gminy Krasnystaw.

Komisja wraz z dyrektor GCK udała się do miejscowości, z których zgłoszone zostały wieńce i na miejscu dokonała ich oceny. Po obejrzeniu wieńców komisja postanowiła przyznać nagrody wszystkim zgłoszonym pracom, podkreślając ich różnorodność i kreatywność. Główna nagroda trafiła do KGW w Zażółkwi. I to właśnie wieniec z tej miejscowości będzie reprezentował gminę Krasnystaw na powiatowym konkursie dożynkowym. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here