Wieści ze strzelnicy

Na stronie Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego opublikowano listy zawodników i zawodniczek zakwalifikowanych na finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – mistrzostw Polski juniorów młodszych w strzelectwie sportowym. Mistrzostwa odbędą się od 14 do 18 lipca br. w Bydgoszczy.


Województwo lubelskie, miasto Chełm oraz MKS Dragon będą reprezentować w konkurencjach karabinowych: Paulina Czeryna, Przemysław Czeryna, Bartosz Kaczorowski i Igor Czechowski. Ostatnie kwalifikacje zostały rozegrane 26 czerwca w Warszawie i tam właśnie III klasę uzyskała Paulina Czeryna. Startujący z racji wieku poza kwalifikacjami Zuzanna Czerwińska i Jakub Mojski zajęli pierwsze miejsca w konkurencji karabinu pneumatycznego młodziczek i młodzików.

W tym samym czasie w Bydgoszczy rozgrywane były mistrzostwa Polski open w strzelectwie sportowym. W konkurencji karabinu pneumatycznego Seweryn Jezierski został sklasyfikowany na miejscu szóstym. W karabinie dowolnym trzy postawy był piąty, o jeden strzał od medalu. W minionym tygodniu natomiast, na rozegranej w Tarnowie II rundzie Pucharu Polski open, Jezierski wywalczył puchar za zajęcie II miejsca w konkurencji karabinu dowolnego w trzech postawach. (d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here