Wigilia w Fajsławicach

„Święta Bożego Narodzenia są po to, by człowiek spotkał się z człowiekiem, by człowiek spotkał się z Bogiem…” – takimi słowami wójt gminy Fajsławice Janusz Pędzisz rozpoczął spotkanie opłatkowe, które odbyło się 18 grudnia w świetlicy wiejskiej.

W tym wyjątkowym spotkaniu wzięły udział osoby, które przez ostatni rok współpracowały z gminą Fajsławice. Wśród zebranych znaleźli się przedstawiciele urzędów, inst­­­ytucji, służb mundurowych, gminnych stowarzyszeń, klubów sportowych, zespołów śpiewaczych, a także radni i sołtysi. Świąteczne życzenia, poza wójtem Januszem Pędziszem, złożyli przewodniczący rady powiatu Witold Boruczenko, w imieniu wojewody lubelskiego Grzegorz Lipa oraz kierownik filii lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego w Chełmie Milena Petla.

Fragmenty Biblii odczytał ks. Andrzej Domański. Przy dźwiękach kolęd prezentowanych przez gminne zespoły śpiewacze „Fajsławianki” i „Siedliszczanki” uczestnicy mogli spróbować smacznych potraw wigilijnych przygotowanych przez Dariusza Janiszka (Usługi Gastronomiczne). (k)