Wiktoria Gajosz wicemistrzynią kraju!

Wiktora Gajosz cieszy się z trenerem Damianem Leszczyńskim z wywalczonego w Rzeszowie srebrnego medalu w biegu na 300 m

Od piątku do niedzieli w Rzeszowie rozgrywane były PZLA Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20. W zawodach wystąpiło blisko 1000 zawodników z ponad 220 klubów z całego kraju. Wśród startujących nie zabrakło także lekkoatletów MKS Agros Chełm. Z naszych najlepiej spisała się Wiktora Gajosz, która w biegu na 300 m wywalczyła srebrny medal!

Podopieczna trenera Damiana Leszczyńskiego, która 6 lipca skończy 17 lat, medalowe aspiracje zgłosiła już w sobotnich eliminacjach. Z wynikiem 39,74, lepszym o 0,25 s od życiówki ustanowionej przed dwoma tygodniami w Rzeszowie, zajęła drugie miejsce.Lepsza była jedynie Anastazja Kuś z AZS UWM Olsztyn (39,18). W niedzielnym finale kolejność była identyczna, a obie zawodniczki jeszcze poprawiły swoje wyniki, bijąc kolejne rekordy – odpowiednio 39,06 i 39,45. Brązowy medal zdobyła Julia Przewieźlik z MOS CSiR Dąbrowa Górnicza (40,09).Na 300 metrów z reprezentantek Agrosu startowały także Julia Kawałek i Natalia Wójcik. Pierwsza zajęła 13. miejsce (42,58 – rekord życiowy), druga była 34. (45,96).

W kat. U 18 w finale B biegu na 60 m wystąpiła Julia Dziurawiec. Zajęła czwarte miejsce ustanawiając życiówkę 8,06. Pobiegła o 0,04 s szybciej niż 22 stycznia w Rzeszowie.

Drugi finał B w mistrzostwach Polski dla chełmskiego klubu był udziałem Klaudii Osipiuk. Nasza biegaczka świetnie spisała się w zawodach, dwukrotnie ustanawiając rekordy życiowe! W sobotnich eliminacjach była ósma – 58,48 (rezultat o 0,35 s lepszy od wyniku uzyskanego w Rzeszowie 28 stycznia). W niedzielę z kolei wygrała finałowy bieg B, poprawiając życiówkę z poprzedniego dnia o 0,12 s (58,36)!

Patrycja Mazurek, druga z naszych reprezentantek na 400 m w 4. biegu eliminacyjnym z rezultatem 68,64 zajęła piąte miejsce, w klasyfikacji generalnej była 18.

W biegu na 300 m Jakub Orzędowski zajął 16. miejsce, pokonując dystans w 37,35, o 0,15 s wolniej od rekordu życiowego ustanowionego dwa tygodnie temu w rzeszowskiej hali.

Na 600 m Jakub Gębicki, który 1 lutego obchodził 17. urodziny był 19. Życiówkę sprzed tygodnia poprawił aż o 2,5 sekundy. Od minionego weekendu najlepszy rezultat podopiecznego trenera Marka Mazurka to 1:27,86. (bas)