Wiosna na sztucznej trawie

Koszt inwestycji wyniósł 600 tys. zł. Za tę kwotę uczniowie Zespołu Szkół w Trawnikach dostali kompleks boisk ze sztuczna trawą, kort tenisowy i bieżnię. Obiekt jest już odebrany. Oficjalne otwarcie jest planowane na wiosnę.
Zespół Szkół w Trawnikach był ostatnią placówką oświatową w powiecie, która nie miała nowoczesnego „Orlika”. W minionym roku zapadła decyzja o budowie nowego boiska przy ZS w Trawnikach.
Inwestycja już została zakończona. Objęła budowę boisk sportowych, chodników i oświetlenia zewnętrznego oraz ogrodzenie terenu. Uczniowie będą mogli korzystać z boiska do minipiłki nożnej i piłki ręcznej z nawierzchnią z trawy syntetycznej, a także z boiska wielofunkcyjnego do koszykówki i siatkówki oraz kortu tenisowego. Przy obiektach tych zbudowano również 4-torową bieżnię o długości 60 m pokrytą nawierzchnią poliuretanową i skocznię w dal.
– Trawniki to jedyna gmina w naszym powiecie, która nie miała dotychczas „Orlika” – mówi Waldemar Białowąs, wicestarosta świdnicki. – Tym bardziej cieszy fakt, że udało się zrealizować taką inwestycję. Kompleks znacznie podniesie atrakcyjność Zespołu Szkół w Trawnikach i da nowe możliwości rozwoju fizycznego nie tylko dla młodzieży, ale też całej społeczności lokalnej.
Koszty budowy boiska wyniosły ok. 600 tys. zł. Pieniądze pochodziły z budżetu powiatu. Kompleks został odebrany w styczniu, natomiast na oficjalne otwarcie poczeka do wiosny.
Boiska w Trawnikach to nie jedyna inwestycja w szkolne obiekty sportowe, którą w tej chwili realizuje powiat świdnicki. Od minionego roku trwa budowa hali sportowej przy I LO. Inwestycja według planów ma się zakończyć jeszcze w tym roku. Kilka miesięcy temu rozpoczęła się również budowa krytych kortów tenisowych przy Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej. Nowy obiekt ma być gotowy w ciągu najbliższych miesięcy. Przy tej samej placówce przedstawiciele powiatu planują również budowę basenu. (kal)