Wirtualna randka kosztowała go 40 tys. zł

Na naiwnego jelenia wyszedł 58-letni mieszkaniec Świdnika, który zaufał kobiecie, którą kilka dni wcześniej poznał przez internet. Stracił ponad 40 tysięcy złotych.


Do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku zgłosił się 58-letni mieszkaniec Świdnika, który złożył zawiadomienie o przestępstwie. Jak przekazał policjantom, przez komunikator internetowy nawiązał znajomość z kobietą i przez kilka dni wymieniał z nią wiadomości. Kobieta namówiła świdniczanina, żeby przelał na jej konto pieniądze, dzięki którym będzie można odblokować w komunikatorze rozmowy wideo, co pozwoli im się zobaczyć „na żywo”.

58-latek wykonał przelew, a następnie został poproszony o dopłatę jednego grosza. Transakcja nie powiodła się i nastąpił błąd w autoryzacji przelewu. Znajoma z internetu zaoferowała pomoc w rozwiązaniu problemu. Niczego nie podejrzewając mężczyzna podał wszystkie swoje dane, numer karty, a także kody autoryzacyjne. Niedługo później okazało się, że z konta mężczyzny zniknęło 40 tys. zł, a kontakt ze znajomą z internetu się urwał.

– Apelujemy o zachowanie najwyższej ostrożności i czujności: nigdy nikomu nie udostępniajmy swoich danych osobowych, danych do logowań, numeru karty z kodem oraz kodów autoryzacyjnych – przypomina st. asp. Elwira Domaradzka ze świdnickiej policji. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here