Wirtualne warsztaty i rzeczywiste nagrody

Maturzyści z klasy III b I LO w Krasnymstawie wzięli udział w wirtualnych obchodach Międzynarodowego Dnia Technologii „GIS Day UMCS 2020”.

– Rozwijająca się epidemia koronowirusa spowodowała zamknięcie szkół i zmusiła uczniów do pozostania w domu. To jednak nie przeszkadza im w kontynuowaniu nauki, poznawaniu świata i rozwijaniu swoich zainteresowań – zauważa Marcin Wilkołazki, nauczyciel informatyki w I LO w Krasnymstawie.

Chęć zdobywania wiedzy oraz fascynacja nowinkami technologicznymi były motywacją dla maturzystów z klasy III b I LO, by w środę, 18 listopada, uczestniczyć w wirtualnych obchodach Międzynarodowego Dnia Technologii GIS „GIS Day UMCS 2020”. To niecodzienne wydarzenie zorganizowane zostało przez Studenckie Koło Naukowe Geoinformatyków lubelskiego UMCS, w którym aktywnie działa absolwentka krasnostawskiego I LO Agata Kneć.

– Nasi licealiści uczestniczyli w ciekawych warsztatach on-line z zakresu programowania w języku Python i obsługi platformy ArcGis oraz internetowych prelekcjach, podczas których eksperci opowiadali o tym, jak systemy informacji geograficznej wspierają naukę i technologię w różnych dziedzinach życia i pomagają w procesach podejmowania decyzji – mówi Wilkołazki. W przerwach pomiędzy wykładami odbyły się konkursy i quizy wiedzy z zakresu geografii i informatyki, których uczestnicy mogli wygrać atrakcyjne nagrody niespodzianki.

Po końcowym podsumowaniu wyników okazało się, że uczniowie z I LO w Krasnymstawie praktycznie nie schodzili z podium. Jakub Wieliczko dwukrotnie zajął miejsce pierwsze i raz drugie, Tomasz Marek w jednym z konkursów był pierwszy, Aleksandra Kawęcka – druga, a Radosław Poszytek – trzeci. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here