Wirus zaatakował z kościoła

Księża z parafii pw. św. Józefa przy ul. Filaretów zamknięci na plebanii – w kwarantannie, bo jeden z nich miał kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. Jeszcze gorzej jest w parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika przy ul. Zbożowej. 13 zakonnic zarażonych, 10 przebywa w szpitalu. Zarażony również jeden kapłan. Sanepid wzywa do pilnego kontaktu wszystkich, którzy przyjmowali komunię 12 lipca na mszach św. o godz. 11 i 12.30.


W piątek proboszcz parafii z LSM poinformował wiernych poprzez media społecznościowe, o problemie jaki dotknął tamtejszych. „W związku z tym, że jeden z kapłanów z naszej wspólnoty miał kontakt z osobą zarażoną koronawirusem zostaliśmy objęci kwarantanną od 17 lipca do dnia 21 lipca 2020 r. Wszystkie msze św. w naszym kościele będą odprawiane przez kapłanów, którzy nie mieli z nami kontaktu. W tym czasie duszpasterze parafialni będą odprawiali msze św. w kaplicy na plebani. Polecamy się waszym modlitwom za wstawiennictwem św. Józefa. Do szybkiego zobaczenia – napisał na Facebooku ks. proboszcz Andrzej Szulej.

– I za to cenię naszą parafię. Przepływ informacji jest natychmiastowy. Kontakt kapłanów z parafianami nawet w trudnych chwilach jest szybki. Większość parafii powinna się od nich tego uczyć – włączyła się do dyskusji Marta Jusińska, wskazując na problem na Sławinie. – Parafia na Zbożowej milczy. Żadnej informacji, na stronie internetowej trudno doszukać się ogłoszeń aktualnych. Jest problem i milczenie (dla mnie niezrozumiałe). Parafianie dowiadują się pocztą pantoflową.

Na Sławinie w sobotę stwierdzono 6 nowych przypadków zakażeń osób mających wcześniej styczność z siostrami, które prowadziły tam przedszkole. Służby sanitarne obawiają się, że ognisko koronawirusa może być szersze. Sanepid czeka na wyniki badań rodziców i dzieci. Poszerza się krąg osób objętych kwarantanną. Pobliskie osiedla żyją w strachu. LT

W ubiegły czwartek (16.07) na świecie odnotowano największy dobowy wzrost liczby osób zainfekowanych koronawirusem od początku pandemii. W ciągu 24 godzin zarejestrowano aż 237 743 przypadków, a od początku pandemii już ponad 14,3 mln (najwięcej w USA – 3,7 mln) Brazylii – 2,1 mln, Indiach – 1,1 mln, Rosji – 770 tys., Peru – 350 tys., RPA – 350 tys.). Na świecie z powodu COVID-19 zmarło już ponad 602 tys. osób.

W Polsce w ubiegłym tygodniu koronawirusa wykryto u kolejnych 2213 osób, tym samym liczba zakażeń wzrosła do 40 104, ofiar śmiertelnych do 1624, a ozdrowieńców do 30 292.
W Lubelskiem ostatni tydzień przyniósł kolejnych 67 infekcji, od początku epidemii 880.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here