Wirus zablokował prezesa

Choć konkurs na stanowisko prezesa lubelskiej Pszczółki już dawno został rozstrzygnięty, jego zwycięzca – Leszek Wertejuk, który miał objąć stanowisko od 1 kwietnia, na razie musi na to poczekać. Wszystkiemu winien… koronawirus.


W związku z epidemią od połowy marca nie może odbyć się walne zebranie Krajowej Spółki Cukrowej S.A., właściciela FC Pszczółka, które musi zaakceptować wybór nowego prezesa lubelskiej fabryki cukierków, a także nowego członka zarządu (konkurs na to stanowisko wygrał Andrzej Łopacki).

Z naszych informacji wynika, że zebranie może uda się w końcu przeprowadzić w tym miesiącu, a to oznacza, że Wertejuk, rozpocznie pracę od 1 czerwca. Póki co, Pszczółką kieruje nadal Paweł Budynek, który przez ostatnie dwa lata pracował w KSC, a na początku tego roku został p.o. prezesa Pszczółki.

Obecnie lubelska fabryka ograniczyła produkcję, ale nie z uwagi na koronawirusa, ale trwający od dwóch tygodni, coroczny przegląd techniczny instalacji produkcyjnych. Do pełnych mocy przerobowych lubelska fabryka cukierków wróci 10 maja.

Kim są nowy prezes i członek zarządu?

Zarówno 60-letni Leszek Wertejuk, jak i starszy o trzy lata Łopacki pracowali razem już w lubelskiej fabryce cukierków przed jej przeprowadzką z ul. Krochmalnej do nowego, siedmiokrotnie większego zakładu w podstrefie ekonomicznej na Felinie. Wertejuk najpierw, od 2012 roku, był kierownikiem działu sprzedaży i marketingu, a następnie pełnił funkcję dyrektora ds. sprzedaży i marketingu. Trzy lata później, 1 maja 2015 roku, został prezesem lubelskiej firmy.

Objął stanowisko w przełomowym dla Pszczółki momencie. Spółka budowała nowy zakład na Felinie. Przed trzema laty, 1 kwietnia 2017 roku, Wertejuka na stanowisku prezesa lubelskiej fabryki zastąpił Aleksander Batorski. Po kilkunastu miesiącach kierowanie fabryką przejął jego zastępca Robert Rudnicki. Od początku tego roku p.o. prezesa jest Paweł Budynek, który przez ostatnie dwa lata pracował w Krajowej Spółce Cukrowej S.A.

63-letni Andrzej Łopacki był ostatnio w Pszczółce kierownikiem produkcji. BS