Witosa nie może czekać

Planowanej przebudowie ulicy Witosa poświęcona była ubiegłotygodniowa sesja nadzwyczajna Rady Miasta Świdnik. Radni przegłosowali zmiany, dzięki którym burmistrz będzie mógł szybciej podpisać umowę z wykonawcą.


W miniony czwartek (9 września) świdniccy radni znów spotkali się na sesji. Tym razem została ona zwołana w trybie nadzwyczajnym. W porządku obrad znalazły się tylko dwie uchwały, dotyczące zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej i budżecie związane głównie z planowaną przebudową ulicy Witosa. Miasto ogłosiło przetarg na to zadanie. Aby go rozstrzygnąć zabrakło 290 tys. zł. Urząd postanowił, że dołoży tę kwotę i stąd potrzeba podjęcia zmian.

– Wpłynęły prośby od kolegów radnych, aby nie czekać do kolejnej sesji, która odbędzie się 30 września i aby te zmiany przyjąć już dziś i o trzy tygodnie przyśpieszyć proces budowy ulicy Witosa. Stąd moja prośba do pana przewodniczącego o zwołanie nadzwyczajnej sesji. W Wieloletniej Prognozie Finansowej, w pozycji przebudowa ul. Witosa jest suma 940 tys. zł. Wcześniej było to 650 tys. zł, czyli 290 tys. zł zostało dodane. Wzięliśmy to z zadania budowa ulic na osiedlu Olimpijczyków, aby przetarg na budowę ul. Witosa został rozstrzygnięty szybciej. Oczywiście na następnej, zwyczajnej sesji, dołożymy do Olimpijczyków z innych źródeł – wyjaśniał burmistrz Waldemar Jakson.

Obie uchwały zostały przyjęte jednomyślnie. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here