Wjechał quadem pod samochód

Nie zachował ostrożności podczas wyjeżdżania z posesji i uderzył quadem w samochód. Nastolatek z urazem kończyny trafił do szpitala, a policja apeluje o rozwagę do wszystkich użytkowników czterokołowców.

Do wypadku doszło około godziny 17:30, w poniedziałek (5 września). Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, 19-latek na quadzie wyjeżdżał z posesji w Ludwinowie na terenie gminy Chełm.

– Wyjeżdżając, zderzył się z jadącym drogą z pierwszeństwem przejazdu samochodem marki Volvo, którym kierował 30-letni mieszkaniec powiatu krasnostawskiego. W wyniku tego zdarzenia kierujący czterokołowcem z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że obaj mężczyźni byli trzeźwi – mówi kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Chełmscy policjanci ustalają dokładne okoliczności tego wypadku. Apelują przy tym o zachowanie ostrożności na drodze. – Quad sam w sobie nie jest niebezpieczny, jednak użycie go w sposób nieprzemyślany może spowodować zagrożenie bezpieczeństwa zarówno kierującego nim, jak też innych uczestników ruchu drogowego – przestrzega komisarz Czyż. (pc)